Czasem się zdarza, że mamy fajne zdjęcie, wstawiacie je na „główkę” kalendarza, wydaje się że wszystko jest okej, a potem okazuje się, że nie wszystko wyszło tak jak chcieliście.
Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na to, że kalendarze są produkowane w kilku konfiguracjach. W układzie poziomym i w układzie pionowym. Układ pionowy to kalendarze plakatowe, kalendarze spiralowane i kalendarze listwowane. W tych rodzajach kalendarzy można stosować pionowe kadry zdjęć.
Twoje zdjęcie
Inaczej jest w kalendarzach jednodzielnych i kalendarzach trójdzielnych. Tu „główka” kalendarza ma układ – zawsze – poziomy. Tak więc trudno jest dostosować pionowe zdjęcie do poziomego układu „główki”. Tu warto pamiętać o tym, że każdy element, który pojawia się na kalendarzu w formie wydruku powstaje w konkretny sposób. „Główka” kalendarza najpierw jest drukowana a potem zawijana wokół specjalnej tektury, która tworzy wypukłość. Tak więc fragmenty, które są blisko krawędzi w kadrze (nawet w poziomym kadrze) mogą zostać ucięte.

Pionowo, czy poziomo?
Kolejna ważna sprawa – jeśli decydujecie się na zamieszczenie kwadratowego, albo pionowego zdjęcia to musicie pamiętać, że Aplikacja SNAPnGO dla ułatwienia rozciąga zdjęcie tak, by wypełnić całkowicie pole do zadruku na „główce” kalendarza. A więc jeśli świadomie używacie innego kadru – niż poziomy – to zwróćcie uwagę na to, by blisko krawędzi (na krańcach zdjęć) nie było ważnych elementów, które zostaną ucięte. By ułatwić łamigłówki sugerujemy jednak, by zdjęcia, które wstawiacie w kalendarzach trójdzielnych i jednodzielnych Standard oraz NOTE – miały po prostu poziomy układ.